Bosch×Richter Innovációs Díj: egymillió forintot nyerhetsz újító ötleteddel!

Bosch×Richter Innovációs Díj: egymillió forintot nyerhetsz újító ötleteddel!

A Bosch és a Richter Gedeon közös innovációs díja második alkalommal nyújt lehetőséget a felsőoktatásban tanuló fiataloknak, hogy kreatív ötleteikkel formálják a jövő közlekedését és egészségügyét. Az ipari innovációs verseny célja, hogy újító szemléletre ösztönözze a Z-generációt, és támogassa a legígéretesebb megoldásokat pénzügyi és szakmai mentorálással.

Újító ötletekkel a jövőért

A Bosch csoport és a Richter Gedeon Nyrt. második alkalommal hirdeti meg a Bosch×Richter Ipari Innovációs Díjat a felsőoktatásban tanuló fiatalok számára. A pályázat célja, hogy a diákokat innovatív szemléletre ösztönözze, és lehetőséget biztosítson számukra a jövő közlekedésének és egészségügyének formálásában.

A Z-generáció a gyógyításban és közlekedésben várja a legnagyobb áttörést

A két nagyvállalat nemrégiben végzett kutatása szerint a fiatalok leginkább a gyógyításban és a közlekedésben számítanak a legnagyobb előrelépésre a gyakorlati innovációk terén. Új terápiás lehetőségeket, fejlettebb közlekedési infrastruktúrát és vezető nélküli járműveket képzelnek el a közeljövőben. A Bosch és a Richter ezt az innovatív gondolkodást kívánja támogatni a díjjal.

Pályázat kreatív megoldásokkal

Hogyan jelezhetők előre a világjárványok? Megelőzhetők-e a súlyos betegségek? Miben segíthet a távgyógyítás? Mitől lesznek élhetőbbek a városok? Mi lehet a jövő üzemanyaga? Mivel tehető biztonságossá az önvezetés és a közlekedés? Ez csak néhány azokból a kérdésekből, amelyek döntő hatással lehetnek a közlekedésre és a gyógyításra az elkövetkező 5-10 évben.

A „Láss a jövőbe!” mottójú pályázatra a felsőoktatásban tanulók olyan írásos pályaművekkel jelentkezhetnek, amelyek a gyógyítás vagy mobilitás jövőbeni kihívásaira keresnek gyakorlatban is megvalósítható megoldásokat.

A pályázatra 2025. május 15-ig lehet jelentkezni egyénileg vagy csapatban. A nyertes egyéni pályázók nettó 1 millió forintot, a legfeljebb három fős csapatok pedig fejenként nettó 500 ezer forintot nyerhetnek. A díjazottak 2025 szeptemberében, a Bosch×Richter Innovátorok Napján mutathatják be munkáikat.

A tavalyi díjazottak sikerei

A díj első kiírásának nyertesei olyan izgalmas megoldásokat mutattak be, mint a demencia kezelésének új lehetőségei, az önvezető technológia kiterjesztése és a nagyvárosi forróság kezelése. Az elismerés nemcsak pénzbeli támogatást, hanem nagyvállalati mentorálást is biztosít a fiatalok számára.

„A minket körülvevő bizonytalanság ellenére a fejlődés kulcsa az, hogy időben felismerjük a jövő trendjeit és erre alapozzuk fejlesztéseinket. Arra szeretnénk bíztatni a fiatalokat, hogy kreatív ötleteikkel velünk együtt tegyenek a holnapért” – mondta el Bodó Teodóra, a Bosch csoport kommunikációs és kormányzati kapcsolatok igazgatója Magyarországon és az Adria régióban.

„A fiatalok ötletei jelentős inspiráló hatással lehetnek a társadalomra, a Bosch×Richter közös díja pedig lehetőséget ad arra, hogy anyagi támogatással és mentorálással, nagyvállalati know-how-val is segítsük őket a megvalósításban” – tette hozzá Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. Csoportszintű PR, CSR és kormányzati kapcsolatok főosztályának vezetője.

Elismert szakértők döntenek

A nyertes pályaművekről idén ismét neves szakértőkből álló zsűri dönt, melynek tagjai Polgár Judit, nemzetközi sakknagymester, a sakktörténet legjobb női játékosa, Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. Csoportszintű PR, CSR és kormányzati kapcsolatok főosztályának vezetője, Lendvai Balázs, a Semmelweis Egyetem Richter Tanszékének vezetője, a Richter Gedeon Nyrt. Farmakológiai és gyógyszerbiztonsági kutatási főosztályának vezetője, Bodó Teodóra, a Bosch csoport kommunikációs és kormányzati kapcsolatok igazgatója Magyarországon és az Adria régióban, valamint Pótsa Mátyás, a magyarországi Bosch csoport innovációs ökoszisztéma vezetője.

A nyertes pályaművekről idén ismét neves szakértőkből álló zsűri dönt. (Fotó: Bosch)

Ez is érdekelhet