Selye János Egyetemen lesz az OTDK egyik szekciója | Diplomátszerzek
Példakép UNIside 2023. április 17.

Különleges lesz az OTDK idei közgazdasági fordulója a Selye János Egyetemen

Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) közgazdaság-tudományi szekciójának döntőjét idén első alkalommal egy határon túli felsőoktatási intézmény, a szlovákiai Révkomáromban található Selye János Egyetem rendezi meg. A csak magyar nyelven oktató intézmény gazdaságtudományi és informatikai karán a hallgatók ötöde Magyarországról jár át Révkomáromba tanulni.

Április 20–22. között a szlovákiai Révkomáromban (Komarno) rendezik meg a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) közgazdaság-tudományi szekciójának döntőjét, miután az ottani Selye János Egyetem látja vendégül a közgazdaság-tudományok jelenlegi és jövőbeni szaktekintélyeit.

[kiemelt]Ez az első alkalom, hogy az OTDK közgazdaság-tudományi szekció döntőjét egy határon túli felsőoktatási intézmény rendezi meg.[/kiemelt]

 

650 diákot várnak a Selye János Egyetem által szervezett eseményre

Antalík Imre, az egyetem Gazdaságtudományi és Informatikai Karának dékánhelyettese a Makronómnak elmondta: 650 diákot várnak az eseményre, akik 602 dolgozatot mutathatnak be 72 tematikus tagozatban. A versenyzőket többfordulós selejtezőkön választották ki a Kárpát-medencei egyetemek közgazdász-hallgatóiból. A Selye János Egyetem részéről 9 tanuló jutott be a döntőbe. A dolgozatok értékelésére 50 különböző bírálóbizottság, zsűri vállalkozik, amelyekbe a Kárpát-medence 32 intézményéből 250 oktató érkezik.

650 diákot várnak a Selye János Egyetem által megrendezendő eseményre (Fotó: Selye János Egyetem/Facebook)

A Selye János Egyetem Gazdaságtudományi és Informatikai Karának szándéka, hogy a régió középiskoláit is bevonja a rendezvénybe. Erre szolgál a jövendő egyetemisták számára meghirdetett plakátverseny és az, hogy a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferenciát nyitottá teszik az érdeklődő középiskolások számára is.

 

A Selye János Egyetemre a kar hallgatóinak ötöde Magyarországról jár át

Antalík Imre elmondta: a Gazdaságtudományi és Informatikai Kar 2004-ben az egyetem alapításakor jött létre. 2020-ban vették fel a kar nevébe az informatikát, ami követi a kar fejlődését, mivel a gazdaságtudomány mellett az informatika területén is mindhárom szinten folytatnak képzést, mindkét területen van doktoranduszi képzés is. A dékánhelyettes jelentős eredményként könyveli el, hogy a hallgatói létszám nem csökkent, jelenleg kilencszázan tanulnak a karon (az egész egyetemen körülbelül 1900-an).

A régió egyetemének tartja Antalík Imre a csak magyar nyelven oktató intézményt, amit az is bizonyít, hogy a kar hallgatóinak ötöde Magyarországról érkezik.

Tavaly volt Szlovákiában az egyetemek tudományos értékelése, akkreditációja, és ebben az univerzitás egyes tudományterületei nem maradtak le a szlovák intézmények átlaga mögött. Folyamatosan figyelik a hallgatóik elhelyezkedését, emellett szakmai gyakorlati rendszert is működtetnek. A tanulók munkához jutása esetén nincs szégyenkeznivalójuk a szlovákiai egyetemekhez viszonyítva – árulja el Antalík Imre. Az alkalmazott informatika szak diákjait szinte már menet közben elkapkodják a vállalatok, így sokan be sem fejezik a tanulmányaikat.

 

Az OTDK idei konferenciasorozata április 27-én zárul

Ahogyan arról korábban beszámoltunk, az OTDK idei konferenciasorozata április 3-án kezdődött meg Győrben az Állam- és Jogtudományi Szekcióval. Az egyetemi hallgatói tehetséggondozás legfontosabb fóruma majd április 27-én zárul Szekszárdon, a Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekció programjával.

[kiemelt]A hazai felsőoktatás idei legnagyobb hallgatói tudományos seregszemléje a jövő tudósai számára 16 nagy tudományterületi szekcióban kínál megmérettetési lehetőséget.[/kiemelt]

Idén több mint 5000 tehetséges hallgató kapott arra lehetőséget, hogy bemutassa pályamunkáját 11 városban 540 tagozati zsűri előtt.

Az ELTE BTK Trefort-kerti campusán április 13–15. között megrendezett Művészeti Szekcióba például több mint 450 hallgató nevezett, több mint 350 pályázattal, ami rekordnak számít a szekció történetében.

A kutatási eredményeiket ismertető tudósjelöltek 2134 intézményi tudományos diákköri konferencián nyerték el az OTDK-n való indulás jogát. Munkájukat több mint 6000 témavezető segítette – olvasható az eseményt megszervező Országos Tudományos Diákköri Tanács közleményében.

 

Ez is érdekelhet