Egy lusta macska története – avagy újabb magyar startup | Diplomátszerzek
Free Halaska Gábor 2023. június 22.

Egy lusta macska története – avagy újabb magyar startup hódítana

Egy nemrég indult csapat nem kisebb célt tűzött maga elé, mintsem hogy örökre megváltoztassa pár milliárd ember internetezési szokásait. Az inspirációt egy lusta macska adta, bemutatkozik a Lazy Felix csapata.

Nincs hiány lelkes startupperekből Magyarországon, ahogy a nagyravágyó alapötletekért sem kell a szomszédba mennünk. Egy nemrég indult csapat nem kisebb célt tűzött maga elé, mintsem hogy örökre megváltoztassa pár milliárd ember internetezési szokásait. Az inspirációt egy lusta macska adta. Bemutatkozik a Lazy Felix csapata.

Az alapötlet az újságírásból jön, az egyik alapító, Györfi András elmondása szerint megelégelte, hogy állandóan le kellett töltenie a cikkeihez azokat a képeket, amiket egyből feltöltött a tartalommenedzsment rendszerbe, amit a szerkesztőség használt. Ebből született a termékötlet, a helyes formát már a másik alapító, Gréczi Gergely tette hozzá, így lett a Lazy Felix egy böngészőkiegészítés, azaz add on.

Hazai fejlesztés, egy macska a legtöbb böngészőre

A magyar fejlesztésű megoldás könnyedén telepíthető a Chrome, az Edge, az Opera és a Brave böngészőkhöz, hamarosan pedig a Safari felhasználók is élvezhetik e lusta macska kényelmét. A működés pedig roppant egyszerű, ha rávisszük az egeret egy képre, ami felkeltette az érdeklődésünket, a jobb alsó sarokban már meg is jelenik a kabalafigura, Félix mancsa.

[kiemelt]Ha megnyomjuk, már be is került a kép a böngésző ablak jobb felső sarkából elérhető Félix Panelbe, amikor pedig fel akarjuk használni, lenyitjuk a panelt, kiválasztjuk és már be is került az emailünkbe csatolmányként, vagy a Facebook posztunkba illusztráció gyanánt, bárhova máshova, ahova szántuk.[/kiemelt]

A képeket mappákba is szervezhetjük a panelen belül, ha pedig mégis muszáj letöltenünk a gépünkre, ezt is megtehetjük gombnyomásra, ahogy a törlés is magától értetődő. Az eddigi tapasztalatok szerint olyan “extrém felhasználók” is vannak, akik naponta akár 50-60, sőt, egyesek 100 képet is megjelölnek, úgy tűnik, van piaca az elképzelésnek.

Könnyebb lehet a mindennapi munka e digitális macska révén

A Lazy Felix program alkotói céges ügyfelek érdemi megszólításáig egyelőre nem jutottak el. jelenleg az új rendszer alapjait tesztelik a már beérkezett éles felhasználókkal a fejlesztők. Györfi András ügyvezető elmondása szerint nagy reményt fűznek a projekthez, hiszen ha van valami, ami igazán globális, akkor az a mindennapi internethasználat, az irodai munka.

“Nem tudjuk egyelőre, hogy meddig juthatunk el, de az biztos, hogy naponta jönnek az új felhasználók, nagyon izgatottak vagyunk, lehet, hogy végre megütjük a főnyereményt ezzel a technológiával.” Fogalmazott a korábban más webes projektekkel sok sikert, még több buktát elkönyvelő Györfi.

 

Ez is érdekelhet